ERZ-V20R391
DigiKey Part Number
P7328-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V20R391
Description
VARISTOR 390V 10KA DISC 21.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
390 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 21.5mm
Category
Varistor Voltage (Max)
429 V
Energy
275J
Capacitance @ Frequency
1100 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
250 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
320 V
Varistor Voltage (Min)
351 V
Package / Case
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Typ)
390 V