SZUESD3.3DT5G
DigiKey Part Number
488-SZUESD3.3DT5GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-SZUESD3.3DT5GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-SZUESD3.3DT5GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZUESD3.3DT5G
Description
TVS DIODE 3.3VWM SOT723
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-723
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Capacitance @ Frequency
47pF @ 1MHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
2
Package / Case
SOT-723
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
5V