NTSB30100CTT4G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NTSB30100CTT4G |
Description | DIODE ARRAY SCHOT 100V 15A D2PAK |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 15A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 15 A |
Manufacturer onsemi | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V |
Part Status Obsolete | Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C |
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode | Mounting Type Surface Mount |
Technology Schottky | Package / Case TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Supplier Device Package D2PAK |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A | Base Product Number |