NL27WZ32USG
DigiKey Part Number
NL27WZ32USGOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NL27WZ32USGOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NL27WZ32USGOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL27WZ32USG
Description
IC GATE OR 2CH 2-INP US8
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 2 Channel US8
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NL27WZ32USG Models
Category
Current - Quiescent (Max)
1 µA
Mfr
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Max Propagation Delay @ V, Max CL
3.7ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
US8
Number of Circuits
2
Package / Case
8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width)
Number of Inputs
2
Base Product Number
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V