NL27WZ32USG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NL27WZ32USG |
Description | IC GATE OR 2CH 2-INP US8 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | OR Gate IC 2 Channel US8 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NL27WZ32USG Models |
Category | Current - Quiescent (Max) 1 µA |
Mfr | Current - Output High, Low 32mA, 32mA |
Series | Max Propagation Delay @ V, Max CL 3.7ns @ 5V, 50pF |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Logic Type | Supplier Device Package US8 |
Number of Circuits 2 | Package / Case 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
Number of Inputs 2 | Base Product Number |
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V |