NC7SZ32M5X | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NC7SZ32M5X |
Description | IC GATE OR 1CH 2-INP SOT23-5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | OR Gate IC 1 Channel SOT-23-5 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NC7SZ32M5X Models |
Category | Current - Quiescent (Max) 2 µA |
Mfr | Current - Output High, Low 32mA, 32mA |
Series | Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.5ns @ 5V, 50pF |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Logic Type | Supplier Device Package SOT-23-5 |
Number of Circuits 1 | Package / Case SC-74A, SOT-753 |
Number of Inputs 2 | Base Product Number |
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V |