NC7SZ05P5X
DigiKey Part Number
NC7SZ05P5XTR-ND - Tape & Reel (TR)
NC7SZ05P5XCT-ND - Cut Tape (CT)
NC7SZ05P5XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NC7SZ05P5X
Description
IC INVERTER 1CH 1-INP SC70-5
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inverter IC 1 Channel Open Drain SC-70-5
EDA/CAD Models
NC7SZ05P5X Models
Category
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Mfr
Current - Quiescent (Max)
2 µA
Series
Current - Output High, Low
-, 32mA
Digi-Reel®
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.3ns @ 5V, 50pF
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C