MM3Z4V7ST1G
DigiKey Part Number
MM3Z4V7ST1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM3Z4V7ST1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MM3Z4V7ST1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z4V7ST1G
Description
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
44 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 4.7 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-323
EDA/CAD Models
MM3Z4V7ST1G Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 2 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
300 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms