MM3Z18VC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 2.185
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Nexperia USA Inc.
Diodes Incorporated
In Stock: 1
Diotec Semiconductor
Rohm Semiconductor
Zener Diode 18 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323F
SOD-323F Pkg
MM3Z18VC
DigiKey Part Number
MM3Z18VCTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM3Z18VCCT-ND - Cut Tape (CT)
MM3Z18VCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z18VC
Description
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323F
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
45 nA @ 12.6 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-323F
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
42 Ohms