MC100EL57DG
DigiKey Part Number
MC100EL57DGOS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC100EL57DG
Description
IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Multiplexer 4 x 2:1 16-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MC100EL57DG Models
Category
Voltage Supply Source
Dual Supply
Manufacturer
onsemi
Voltage - Supply
±4.2V ~ 5.7V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)