MBRB20H100CTT4G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MBRB20H100CTT4G |
Description | DIODE ARRAY SCHOT 100V 10A D2PAK |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 10A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770 mV @ 10 A |
Manufacturer onsemi | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Series | Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 µA @ 100 V |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Technology Schottky | Supplier Device Package D2PAK |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Base Product Number |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A |