FSUSB30L10X | |
|---|---|
DigiKey Part Number | FSUSB30L10XTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FSUSB30L10X |
Description | IC USB SWITCH 2X2 10MICROPAK |
Customer Reference | |
Detailed Description | USB Switch IC 1 Channel 10-MicroPak™ |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FSUSB30L10X Models |
Category | Voltage - Supply, Single (V+) 3V ~ 4.3V |
Manufacturer onsemi | -3db Bandwidth 720MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) | Features Break-Before-Make, USB 2.0 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Applications USB | Mounting Type Surface Mount |
Switch Circuit DPDT | Package / Case 10-UFQFN Exposed Pad |
Number of Channels 1 | Supplier Device Package 10-MicroPak™ |
On-State Resistance (Max) 10Ohm | Base Product Number |