ESD7C3.3DT5G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 186.949
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 5.374
Datasheet
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-723
ESD7C3.3DT5G
DigiKey Part Number
ESD7C3.3DT5GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
ESD7C3.3DT5GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
ESD7C3.3DT5GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD7C3.3DT5G
Description
TVS DIODE 3.3VWM SOT723
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESD7C3.3DT5G Models
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
13pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
2
Package / Case
SOT-723
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
5V