BAV70LT3G
DigiKey Part Number
BAV70LT3GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
BAV70LT3GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
BAV70LT3GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAV70LT3G
Description
DIODE ARR GP 100V 200MA SOT23-3
Manufacturer Standard Lead Time
44 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 200mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BAV70LT3G Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
onsemi
Reverse Recovery Time (trr)
6 ns
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
2.5 µA @ 70 V
Part Status
Active
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
200mA (DC)
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.25 V @ 150 mA