30A02CH-TL-E
DigiKey Part Number
30A02CH-TL-EOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
30A02CH-TL-EOSCT-ND - Cut Tape (CT)
30A02CH-TL-EOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30A02CH-TL-E
Description
TRANS PNP 30V 0.7A 3-CPH
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor PNP 30 V 700 mA 520MHz 700 mW Surface Mount 3-CPH
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
200 @ 10mA, 2V
Mfr
Power - Max
700 mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Transition
520MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C (TJ)
Transistor Type
Mounting Type
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max)
700 mA
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
30 V
Supplier Device Package
3-CPH
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
220mV @ 10mA, 200mA