A29200-065
DigiKey Part Number
2262-A29200-065TR-ND - Tape & Reel (TR)
2262-A29200-065CT-ND - Cut Tape (CT)
2262-A29200-065DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A29200-065
Description
CONN D-TYPE RCPT 65POS SMD SLDR
Detailed Description
65 Position D-Type, Nano-D Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
A29200-065 Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current Rating (Amps)
1A