A28200-025 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | A28200-025 |
Description | CONN D-TYPE PLUG 25POS SMD SLDR |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | A28200-025 Models |
Category | Contact Type Signal |
Mfr | Flange Feature Board Side (0-80); Mating Side (0-80) |
Series | Termination Solder |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Primary Material Metal |
Part Status Active | Shell Material, Finish Aluminum, Nickel Plated |
Connector Style | Contact Finish Gold |
Connector Type Plug, Male Pins | Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm) |
Number of Positions | Current Rating (Amps) 1A |