OWPB-3552-30-A
DigiKey Part Number
3949-OWPB-3552-30-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWPB-3552-30-A
Description
BUZZER ELEMENT STD 3KHZ 35MM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 1.378" Dia (35.00mm) 500 Ohms
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OWPB-3552-30-A Models
Category
Type
Standard
Manufacturer
Ole Wolff Electronics Inc
Impedance
500 Ohms
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
45000pF @ 120Hz
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Frequency
3 kHz
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p