OWPB-2002-36-A
DigiKey Part Number
3949-OWPB-2002-36-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWPB-2002-36-A
Description
BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ 20MM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.6 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 0.787" Dia (20.00mm) 500 Ohms
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OWPB-2002-36-A Models
Category
Type
Standard
Manufacturer
Ole Wolff Electronics Inc
Impedance
500 Ohms
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
20000pF @ 120Hz
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Frequency
3.6 kHz
Size / Dimension
0.787" Dia (20.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p