TFA20C01DBER
DigiKey Part Number
273-TFA20C01DBERTR-ND - Tape & Reel (TR)
273-TFA20C01DBERCT-ND - Cut Tape (CT)
273-TFA20C01DBERDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFA20C01DBER
Description
0805 RF ATTENUATOR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 1dB 0 Hz ~ 20 GHz 50 Ohms 100mW 0805 (2012 Metric)
Category
Attenuation Value
1dB
Manufacturer
Ohmite
Frequency Range
0 Hz ~ 20 GHz
Series
Power (Watts)
100mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Impedance
50 Ohms