RA-T2X-25E
RA-T2X-25E
RA-T2X-25E
DigiKey Part Number
RA-T2X-25E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RA-T2X-25E
Description
HEATSINK TO-218,TO-220,TO-247
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-218, TO-220, TO-247 Aluminum 2.0W @ 20°C Board Level, Vertical
Category
Length
2.500" (63.50mm)
Mfr
Width
1.654" (42.00mm)
Series
Fin Height
0.985" (25.00mm)
Packaging
Box
Power Dissipation @ Temperature Rise
2.0W @ 20°C
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.50°C/W @ 200 LFM
Type
Board Level, Vertical
Thermal Resistance @ Natural
4.80°C/W