SA2LAC-P12PFG2-7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SA2LAC-P12PFG2-7200 is not available
SA2LAC-P12PFG2-7200
DigiKey Part Number
1907-SA2LAC-P12PFG2-7200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA2LAC-P12PFG2-7200
Description
STRAIGHT PLUG, STY SA, SER L, SZ
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Number of Positions
12
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
48V
Cable Opening
0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C