SA2LAC-P08PMM2-8200 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
SA2LAC-P08PMM2-8200
DigiKey Part Number
1907-SA2LAC-P08PMM2-8200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA2LAC-P08PMM2-8200
Description
STRAIGHT PLUG, STY SA, SER L, SZ
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Number of Positions
8
Current Rating (Amps)
10A
Voltage Rating
48V
Cable Opening
0.276" ~ 0.323" (7.00mm ~ 8.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C