SA2KAC-P12PFG2-7500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
SA2KAC-P12PFG2-7500
DigiKey Part Number
1907-SA2KAC-P12PFG2-7500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA2KAC-P12PFG2-7500
Description
STRAIGHT PLUG, STY SA, SER K, SZ
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Number of Positions
12
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
48V
Cable Opening
0.276" ~ 0.295" (7.00mm ~ 7.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C