S21M07-P14MCC0-657S
DigiKey Part Number
1907-1607-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S21M07-P14MCC0-657S
Description
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S21M07-P14MCC0-657S Models
Color
Gray
Current Rating (Amps)
2.5A
Number of Positions
14
Cable Opening
0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C