S11M07-P14MCC0-6570
DigiKey Part Number
1907-1509-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S11M07-P14MCC0-6570
Description
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S11M07-P14MCC0-6570 Models
Current Rating (Amps)
2.5A
Number of Positions
14
Cable Opening
0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C