GK0YCR-P10UC00-000L
DigiKey Part Number
1907-GK0YCR-P10UC00-000L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GK0YCR-P10UC00-000L
Description
ODU AMC RECEPT, STY K, SZ 0, 10P
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
Color
Silver
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
200V
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C