GA1M07-P12LCC9-0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 5
Datasheet
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
ODU MEDI-SNAP® - Quick and easy assembly
GA1M07-P12LCC9-0000
DigiKey Part Number
1907-GA1M07-P12LCC9-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA1M07-P12LCC9-0000
Description
ODU MEDI-SNAP,RECEPTACLE, STY A,
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA1M07-P12LCC9-0000 Models
Category
Shell Material
Polysulfone (PSU)
Mfr
Contact Finish - Mating
Gold
Series
Color
Gray
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP64/IP67/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Type
Shielding
Number of Positions
12
Current Rating (Amps)
4A
Shell Size - Insert
1
Voltage Rating
25V
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C