82400-4-UV-SB
DigiKey Part Number
1844-1061-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82400-4-UV-SB
Description
LAMP MAGNIFIER UV LED 43"
Detailed Description
Lamp, Magnifier 4 Diopter (2x), 7.00" L x 5.25" W (177.80mm x 133.35mm) LED, White, UV, 365nm
Category
Lens Style/Size
4 Diopter (2x), 7.00" L x 5.25" W (177.80mm x 133.35mm)
Arm
43.00" (1092.2mm)
Packaging
Bulk
Color
Blue
Part Status
Active
Cord Length
6' (1.83m) NEMA 5-15P
Lamp/Magnifier Type
Lamp, Magnifier
Base Product Number
Voltage
100 ~ 240V