NTB0104GU12,115
DigiKey Part Number
568-5204-2-ND - Tape & Reel (TR)
568-5204-1-ND - Cut Tape (CT)
568-5204-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NTB0104GU12,115
Description
IC XLTR VL BIDIR 12-XQFN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 100Mbps 12-XQFN (2x1.7)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NTB0104GU12,115 Models
Category
Voltage - VCCB
1.65 V ~ 5.5 V
Manufacturer
NXP USA Inc.
Output Type
Tri-State, Non-Inverted
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Data Rate
100Mbps
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Translator Type
Voltage Level
Features
Auto-Direction Sensing
Channel Type
Bidirectional
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Package / Case
12-XFQFN
Channels per Circuit
4
Supplier Device Package
12-XQFN (2x1.7)
Voltage - VCCA
1.2 V ~ 3.6 V