RL160001-24
DigiKey Part Number
4745-RL160001-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL160001-24
Description
16 Ch USB Relay Module- 24V
Customer Reference
Detailed Description
AC/DC Output Module Output Module 10A 277VAC/28VDC Output 5VDC Supply
Category
Voltage - Input
5VDC
Manufacturer
Numato Lab
Current - Input
500 mA
Packaging
Retail Package
Voltage - Output
277VAC/28VDC
Part Status
Active
Current - Output
10A