D3E26PTES
D3E26PTES
D3E26PTES
DigiKey Part Number
6022-D3E26PTES-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D3E26PTES
Description
26P HD D-SUB MALE SC S&F TIN
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C