D3E15STS
D3E15STS
D3E15STS
DigiKey Part Number
6022-D3E15STS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D3E15STS
Description
15P HD D-SUB FEMALE SC S&F TIN
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C