MSA54100M0S001
DigiKey Part Number
3372-MSA54100M0S001TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Coilmx
Manufacturer Product Number
MSA54100M0S001
Description
FIXED IND 10UH 72 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 72mOhm Max 2-SMD
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
72mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Type
Drum Core, Wirewound
Package / Case
2-SMD
Material - Core
Supplier Device Package
2-SMD
Inductance
Size / Dimension
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
2.6A