MSA434R7M0S001
DigiKey Part Number
3372-MSA434R7M0S001TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
MSA434R7M0S001
Description
FIXED IND 4.7UH 72 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 72mOhm Max 2-SMD
DC Resistance (DCR)
72mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Current - Saturation (Isat)
2.5A