C0201X5R104K350NTX
DigiKey Part Number
3372-C0201X5R104K350NTXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
C0201X5R104K350NTX
Description
MLCC X5R 100nF 10% 35V 0201 SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 nF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.016" (0.40mm)