PTVS13VS1UR,115
DigiKey Part Number
1727-5347-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-5347-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-5347-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTVS13VS1UR,115
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SOD123W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5V Clamp 18.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123W
Category
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Package / Case
SOD-123W
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.6A