PESD3V3V1BLYL
DigiKey Part Number
1727-PESD3V3V1BLYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD3V3V1BLYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD3V3V1BLYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3V1BLYL
Description
TVS DIODE 3.3VWM 10VC DFN1006-2
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
Capacitance @ Frequency
13pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
SOD-882
Voltage - Breakdown (Min)
4.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
10V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)