PESD1IVN27A-QX is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 2.276
Datasheet
45V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
PESD1IVN27A-QX
DigiKey Part Number
1727-PESD1IVN27A-QXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD1IVN27A-QXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD1IVN27A-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD1IVN27A-QX
Description
TVS DIODE 27VWM 45VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Applications
CAN
Capacitance @ Frequency
14pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
27V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
28V
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)