CS08742-25M
DigiKey Part Number
644-CS08742-25MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS08742-25MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS08742-25MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS08742-25M
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±15ppm Crystal 20pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CS08742-25M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
20pF