CS05400-19.2M
DigiKey Part Number
644-CS05400-19.2MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS05400-19.2MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS05400-19.2MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS05400-19.2M
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 13PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz ±20ppm Crystal 13pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
19.2 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Base Product Number
Load Capacitance
13pF