CS00467-26M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CS00467-26M |
Description | CRYSTAL 26.0000MHZ 7.36PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26 MHz ±10ppm Crystal 7.36pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 7.36pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 26 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±10ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |