MGJ3T12150505MC-R7
DigiKey Part Number
811-3033-2-ND - Tape & Reel (TR)
811-3033-1-ND - Cut Tape (CT)
811-3033-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGJ3T12150505MC-R7
Description
DC DC CONVERTER 15V -10V 3W
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -10V 120mA, 120mA 9V - 18V Input
EDA/CAD Models
MGJ3T12150505MC-R7 Models
Category
Current - Output (Max)
120mA, 120mA
Mfr
Power (Watts)
3 W
Series
Voltage - Isolation
5.2 kV
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
82%
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
18V
Size / Dimension
0.91" L x 0.89" W x 0.58" H (23.0mm x 22.6mm x 14.7mm)