MGJ2D121509MPC-R7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MGJ2D121509MPC-R7 |
Description | DC DC CONVERTER 15V -9V 2W |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -9V 80mA, 80mA 10.8V - 13.2V Input |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Output (Max) 80mA, 80mA |
Mfr | Power (Watts) 2 W |
Series | Voltage - Isolation 5.7 kV |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications ITE (Commercial), Medical |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 95°C (With Derating) |
Type Isolated Module | Efficiency 77% |
Number of Outputs 2 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Min) 10.8V | Package / Case 8-SMD Module |
Voltage - Input (Max) 13.2V | Size / Dimension 0.79" L x 0.59" W x 0.17" H (19.9mm x 15.0mm x 4.4mm) |