MGJ2D121509MPC-R7
DigiKey Part Number
811-MGJ2D121509MPC-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
811-MGJ2D121509MPC-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
811-MGJ2D121509MPC-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGJ2D121509MPC-R7
Description
DC DC CONVERTER 15V -9V 2W
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -9V 80mA, 80mA 10.8V - 13.2V Input
Category
Current - Output (Max)
80mA, 80mA
Mfr
Power (Watts)
2 W
Series
Voltage - Isolation
5.7 kV
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency
77%
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Min)
10.8V
Package / Case
8-SMD Module
Voltage - Input (Max)
13.2V
Size / Dimension
0.79" L x 0.59" W x 0.17" H (19.9mm x 15.0mm x 4.4mm)