XRCGB26M000F1S1CR0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XRCGB26M000F1S1CR0 |
Description | 2.0X1.6MM 26.0MHZ CRYSTAL UNIT + |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | XRCGB26M000F1S1CR0 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type MHz Crystal | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency 26 MHz | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Stability ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Base Product Number |
Load Capacitance 10pF |