NXFT15XV103FEAB030
DigiKey Part Number
NXFT15XV103FEAB030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NXFT15XV103FEAB030
Description
THERMISTOR NTC 10KOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
EDA/CAD Models
NXFT15XV103FEAB030 Models
Category
B25/85
3977K
Manufacturer
Murata Electronics
B25/100
3988K
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Power - Max
3 mW
Part Status
Active
Length - Lead Wire
1.18" (30.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
Resistance Tolerance
±1%
Package / Case
Bead
B Value Tolerance
±1%