NXFT15XH103FEAB025
DigiKey Part Number
NXFT15XH103FEAB025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NXFT15XH103FEAB025
Description
THERMISTOR NTC 10KOHM
EDA/CAD Models
NXFT15XH103FEAB025 Models
Category
B25/85
3434K
Manufacturer
Murata Electronics
B25/100
3455K
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Power - Max
3 mW
Part Status
Last Time Buy
Length - Lead Wire
0.98" (25.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
Resistance Tolerance
±1%
Package / Case
Bead
B Value Tolerance
±1%