NXFT15WF104FEAB025
DigiKey Part Number
NXFT15WF104FEAB025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NXFT15WF104FEAB025
Description
THERMISTOR NTC 100KOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 100k Bead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NXFT15WF104FEAB025 Models
Category
B25/85
4311K
Manufacturer
Murata Electronics
B25/100
4334K
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Power - Max
3 mW
Part Status
Active
Length - Lead Wire
0.98" (25.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
100k
Mounting Type
Free Hanging
Resistance Tolerance
±1%
Package / Case
Bead
B Value Tolerance
±1%