NFZ2MSD101SZ10L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NFZ2MSD101SZ10L |
Description | FERRITE BEAD 100 OHM 0806 1LN |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0806 (2016 Metric) 5.2A 18mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NFZ2MSD101SZ10L Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 18mOhm |
Manufacturer Murata Electronics | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0806 (2016 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.047" (1.20mm) |
Impedance @ Frequency 100 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Current Rating (Max) 5.2A | Base Product Number |